050 776 78 08
Рубрики

Що гарантує сертифікат якості GMP?

Чи потрібна сертифікація на косметику та товари для здоров'я?

Дуже мало хто замислюється про сертифікацію косметики, антибіотиків та інших продуктів. І, можливо, це нормально.

А що ви думаєте про ситуацію, коли тисячі людей загинули від застосування звичайного аспірину чи антибіотика? Це не вигадка і не якийсь теракт. А просто в процесі виробництва в ліки потрапила отрута. Таке буває… Якщо, звичайно, на виробництві не впроваджено зведення правил GMP.

То що це за GMP таке, що дозволяє уникати трагедій і чим відрізняється від іншої сертифікації?

"Good Manufacturing Practice for Medicinal Products (GMP)" - це зведення правил з виготовлення безпечної та якісної продукції медичного призначення, а саме лікарських препаратів, продуктів харчування, харчових добавок, косметичних та лікувально-профілактичних засобів, медичних пристроїв тощо.

Іноді концепцію GMP трактують як «Правила виробництва лікарських засобів», але насправді правильніший переклад — «Належна виробнича практика для медичних засобів». А це означає, що сертифікація GMP гарантує високі стандарти якості на кожному етапі виробництва продукції.

Перша версія стандартів GMP була розроблена у 1963 році в США. Потім протягом кількох років вони вже активно застосовувалися практично у всіх країнах Європи.

Концепція GMP визначає параметри на кожному етапі виробництва - від матеріалів, з яких зроблені стіни та підлога на виробництві, кількості мікроорганізмів на кубометр повітря до уніформи співробітників та маркування, що наноситься на упаковку. Стандарти GMP встановлюють жорсткі вимоги до системи управління якістю, персоналу, документації, приміщень та обладнання.

Як працюють стандарти GMP?

Розглянемо на прикладі виробництва JUST. Усі інгредієнти для продукції збираються у конкретних екологічно чистих регіонах світу та вирушають на фабрику у містечку Вальценхаузен, Швейцарія. Далі на кожному етапі - очищення, виробництва, транспортування, зберігання - присутній дуже жорсткий контроль за всіма аспектами. А це у свою чергу дозволяє бути впевненим, що коли ми в руки беремо ефірну олію Сосна, то там справді тільки олія сосни без жодних добавок. І якщо на кремі Сан-Актив написано, що до складу входить сіль Мертвого моря, олія насіння жожоба, рослинні екстракти паростків пшениці, квітів календули, очанки лікарської, дубового моху, - то вони справді там є і приносять саме такий результат, як написано на упаковці.

Наявність таких сертифікатів – це ваша страховка та гарантія вашої безпеки

На жаль, далеко не всі компанії готові отримувати такий сертифікат та дотримуватися стандартів GMP. Це зумовлено менталітетом деяких людей і бажанням якнайшвидше отримати прибуток. Такі бізнесмени сприймають GMP як додаткову перешкоду до своєї фінансової мети і намагаються її обійти. І тільки дійсно високо етичні, соціально-орієнтовані компанії повною мірою готові дотримуватися стандартів GMP.

А для нас з вами це додаткова гарантія нашого здоров'я та благополуччя. Тому давайте уважніше ставитися до свого здоров'я!

Рекомендуємо Вам