050 776 78 08
Рубрики

Після зими

З середини зими на шкірі все виразніше проступають ознаки так званого зимового стресу: підвищується чутливість, погіршується колір обличчя і тонус, стають очевиднішими ознаки старіння. Як вчасно помітити зміни та які заходи потрібно вжити?

Морозна косметика

Приблизно з кінця січня наша шкіра часто змінюється у гірший бік. Вона тьмяніє, стає сухіше, періодично лущиться, покривається червоними плямами, а буває, що й несподіваними висипами. Поглиблюються дрібні зморшки, стають різкішими складки в зонах активної міміки. Причина цього – стрес через довгі морози, перепади температури, короткий світловий день, авітаміноз, втома та інші несприятливі фактори.

А стрес безпосередньо впливає на старіння шкіри. При постійній внутрішній напрузі підвищується кількість речовин, що активізують процеси запалення в тканинах, посилюється процес руйнування структурних білків, виникає спазм капілярів. Все це уповільнює обмін речовин, знижує здатність клітин до самовідновлення та захисту. Інакше висловлюючись, активізує процес біологічного старіння. І не так важливо, яка причина стресу – зміни, спричинені ним, завжди однакові.

Нічні ритми

Хороша новина: прояви «зимового стресу» зворотні. Важливо грамотно підібрати догляд, організувати режим дня та харчування, а також забезпечити організм необхідними біологічно активними добавками. Насамперед потрібно налагодити сон. Вночі відбуваються процеси відновлення клітин – зокрема шкіри. Підкоряючись біоритмам, клітини налаштовуються на відновлення о 9-10 годині вечора і закінчують цей процес близько 5 ранку. Намагайтеся підлаштуватись під їх режим. Навіть якщо ви проспите 8 годин, але при цьому ляжете за північ, шкіра все одно закінчить оновлення рано вранці. Інакше висловлюючись, відновиться не до кінця. Щоб заснути міцно та вчасно, варто випити на ніч чай із вербени або м'яти з ромашкою. Релаксуючі ванни дозволять заспокоїтись. М'язи розслабляться, кровообіг налагодиться, і шкіра краще засвоїть компоненти нічного крему. А отже, швидше прийде до норми.

Прицільні засоби

Час після зими – це не час для косметичних дослідів. Якщо шкіра неадекватно реагує на звичні засоби, краще відкласти, і не експериментувати з іншими активними засобами, а віддати перевагу  нейтральному крему, котрий не викличе «невдоволення» клітин. При схильності до почервоніння та куперозу варто уникати різких перепадів температур. Наприклад, одразу не входити з морозної вулиці до натопленої квартири, а постояти пару хвилин у прохолодному під'їзді. Існують спеціальні креми для чутливої та схильної до куперозу шкіри. А також «засоби SOS», що знімають локально почервоніння. Саме продукти прицільної дії виходять на перший план у цей нелегкий для шкіри час. Адже складно передбачити, який сюрприз вона зробить сьогодні. Варто носити із собою протизапальний гель (допоможе при появі прищика або подразнення) та насиченний бальзам (для профілактики та боротьби зі стягнутістю, лущенням). Ці засоби можна використовувати протягом дня. Макіяж їм не завада, а ефект вони дають блискавичний.

Кисневі ванни

Ще одна проблема – після зими погіршується колір обличчя. Так як класичні косметичні засоби, що здатні швидко її вирішити (пілінги, маски з фруктовими кислотами і креми з вітаміном С), шкіра в лютому не завжди шанує, залишається сподіватися на здоровий спосіб життя та БАДи. Адже здебільшого тьмяність виникає через брак кисню, нерівномірного кровообігу і млявого оновлення епідермісу. Якщо часу для прогулянок немає або погода не дозволяє, можна створити альтернативу. Наприклад, купити в аптеці балон з киснем і кожні 10-15 хвилин робити кілька глибоких вдихів: до кінця дня шкіра засяє, з'явиться рум'янець, наче після прогулянки в горах.

Одним словом, зняти ефект лютневого синдрому нескладно. Головне, застосувати комплексний підхід і пам'ятати, що рани переможців гояться швидше. Інакше кажучи, не чекати весни, сподіваючись, що вона все змінить, а включитися в активні дії. Адже, як казав один із основоположників теорії стресу Ганс Сельє, «стрес – це сіль життя, без нього воно буде несмачним».

Рекомендуємо Вам