050 776 78 08
Рубрики

Ароматерапія - Лікувальні властивості ефірних масел

Ароматерапія — це використання рослинних ефірних олій в терапевтичних цілях. Дорогоцінні есенції використовуються, наприклад, для полегшення хвороб, а також для повного розслаблення тіла і розуму.

Відмінності ароматерапії та фітотерапії

У той час, як обидві форми терапії використовують лікувальні властивості рослин і мають однакові типи застосування, ароматерапія має інший механізм дії, ніж фітотерапія. У фітотерапії ефект з'являється безпосередньо за рахунок інгредієнтів ефірних олій. А от ароматерапія працює через запах. Після того, як нюхові рецептори вловили запах, він перетворюється в електричні імпульси. Ці імпульси викликають вторинні реакції в головному мозку, і це викликає викид певних ендогенних гормонів. Наприклад, ми відчуваємо радість, коли серотонін виділяється у відповідь на аромат, який ми відчуваємо.

Значення аромату в ароматерапії

В ароматерапії відчуття аромату має вирішальне значення, тому що наступні реакції в мозку можуть впливати на наші почуття. Тому не дивно, що ефірні олії грають важливу роль в ароматерапії. Кожна ефірна олія має певний ефект, наприклад запах апельсинового і лимонного масла поліпшує настрій, а масло лаванди заспокоює. Однак ефірні олії можна використовувати набагато ширше. Крім заспокійливої ​​дії, ефірну олію лаванди також використовують, наприклад, в класичній фітотерапії через її протиінфекційні та протипаразитарні властивості.

Дорогоцінні есенції також вбираються через дихання. Наприклад, коли масла використовуються в якості добавки для ванн або для інгаляцій, досягається спазмолітичний, відхаркувальний або дезінфікуючий ефект.

Ефірні олії вбираються ще й через шкіру, найбільший абсорбуючий орган площею близько двох квадратних метрів. Будь то добавка для ванн або добавка до масажного масла: при нанесенні на шкіру есенції впливають на найрізноманітніші органи.

 

 

Вся справа в якості

Ефірні олії повинні відповідати високим критеріям якості. Розбавлені або синтетичні масла не можуть досягти свого повного ефекту. Есенції високої якості складаються на 100% з ароматичних рослинних інгредієнтів. Тому ціна залежить, серед іншого, від того, скільки ефірного масла виробляє рослина. Наприклад, для виробництва одного кілограма ефірної олії дамаської троянди потрібно до 4000 кілограмів пелюсток.

Ефект і застосування

Спектр дії ефірних масел широкий. Наприклад, в залежності від рослини вони мають розслаблюючу, що бадьорить або освіжаючу дію. Вони можуть знімати біль, пригнічувати запалення, боротися із застудою, знімати спазми, підвищувати концентрацію і багато іншого. Залежно від захворювань або переваг ефірні олії використовуються в якості добавок для ванн, як добавка до масажних масел, для інгаляцій у вигляді спреїв, ароматичних ламп або для використання в сауні.

Як правило, для досягнення бажаного результату досить всього декількох крапель рослинної олії 

Правильне дозування ефірних масел

  • Ароматична лампа: додайте у воду 5-10 крапель.
  • Інгаляція: капнути 3-5 крапель у велику миску з гарячою водою.
  • Сауна: п'ять крапель у ківш з водою.
  • Компреси: на кожні два літри гарячої води додати чотири краплі ефірної олії, також змішати з ложкою меду.
  • Добавка для ванн / сіль для ванн: змішайте три столові ложки добавки для ванн або солі для ванн з 10-20 краплями ефірної олії в ємності і вилийте в наповнену ванну.
  • Масаж всього тіла: змішайте від 30 до 50 крапель ефірної олії з 100 мл рослинного масла. Масло мигдалю або жожоба особливо гарно підходить в якості базового масла.

Для дітей завжди використовуйте значно менше дозування.

Використовуючи ефірні олії, ви можете поліпшити своє самопочуття, знайти гармонію і баланс. Зверніть увагу на натуральні масла, тому що тільки вони містять концентровану рослинну силу для досягнення позитивного результату на цілісному рівні.

Рекомендуємо Вам