Знижка -10% на всі товари
050 776 78 08
Рубрики

Осінь без застуд: 10 правил, котрі працюють

Із настанням осені всі ми починаємо замислюватися над профілактикою грипу та застуди, щоб не захворіти й зберегти здоров’я та активність. Ми намагаємось захистити себе та своїх близьких та шукаємо прості та ефективні способи запобіганню осінніх хвороб. Насправді потрібно дотримуватись кількох простих правил, і тоді можна легко уникнути зараження грипом чи гострою респіраторно-вірусною хворобою навіть під час епідемії. Бо профілактика – це наймудріший спосіб захистити своє здоров’я.

Що треба робити для профілактики застудних захворювань?

1. Дотримуватись режиму дня та загартовуватись

Саме загартовування нормалізує функції дихальної системи в умовах впливу на організм режиму низької температури та формує імунітет. А це вже зменшує ризик зараження вірусними інфекціями. А що стосується режиму дня, то існує загальновідоме правило – лягати спати до 23 години вечора, спати не менше 7-8 годин, висипатись та уникати перевтоми, а також дуже важливим є вміння відпочивати, хоча, мабуть, це найскладніше в наші буремні часи.

2. Вести фізично активний та здоровий спосіб життя

Найкращі помічники при профілактиці застуди та ГРВІ – це звичайна аеробіка, плавання, танці, а також скандинавська ходьба. Але коли не вистачає часу на відвідування аеробної зали чи фітнес-клубу, це також може бути ранкова гімнастика в домашніх умовах. Однак важливо, щоб фізичні навантаження були регулярними, адекватними відповідно до віку і стану здоров’я. Вони мають збільшуватись поступово, тоді це буде корисним для імунітету.

3. Збалансовано харчуватись

Стан організму та імунітет залежать від збалансованої їжі та достатньої кількості вітамінів та поживних речовин. В раціоні мають бути овочі та фрукти, кисломолочні продукти, крупи. Також корисним буде споживання продуктів з імуностимулюючою дією, таких я імбир, часник, цибуля, лимон, а також до нагоди стануть м’ятний та ромашковий чаї.

4. Дотримуватись питного режиму

Як не дивно, це один з найефективніших методів лікування та профілактики ГРВІ та грипу, через те що завдяки простій чистій воді віруси вимиваються з організму. Доросла людина потребує не менше ніж 1,5-2 літри чистої води на день. Цей об’єм підтримує роботу нирок, допомагає їм виводити токсичні речовини й продукти метаболізму та фільтрувати кров.

водний_режим

5. Частіше мити руки

Це правило прийшло до нас ще з дитинства. У більшості випадків, застуда є хворобою «брудних рук», а миття їх допомагає підвищити опірну здатність організму, запобігти зараженню й ускладненням від хвороб.

6. Уникати місць скупчення людей, що зменшить ризик захворювання в рази

Або якщо такої можливості немає, можна використовувати одноразові маски. Особливо це важливо в період сезонних епідемій або коли поруч знаходиться людина з ознаками гострої респіраторної хвороби, такими як чхання чи кашель. Якщо використовувати маску, то додатковий захист можна отримати, якщо розпилити на неї із зовнішньої сторони спрей Еукасол, який створить насичений фітонцидами аромат хвойного лісу, що запобігає проникненню та подальшому розвитку інфекції.

7. Уникати переохолодження, особливо переохолодження ніг

Якщо це вже станеться, перш за все необхідно припинити дію охолодження та зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах. А також випити чаю та відпочити.

ноги_в_тепле

8. Зволожувати повітря, провітрювати, дотримуватись чистоти та робити вологе прибирання

Ці прості правила для дому та офісу при регулярному їх застосуванні дуже ефективні для профілактики грипу та застуди.

9. Промивати ніс сольовим розчином

Це допомагає очистити слизову оболонку від пилових часток і вірусів, і таким чином допомагає запобігати застудному захворюванню. Важливо, щоб слизова оболонка була зволоженою і могла протистояти навколишньому середовищу, бо це перший бар'єр на шляху вірусів і бактерій.

10. Використовувати ефірні олії

Ефірні олії – це безпечний засіб для профілактики застуд, боротьби із вірусними та бактеріальними інфекціями. Це м’який, легкий та приємний, але дуже ефективний спосіб, який подобається як дорослим, так і дітям. Чудову противірусну дію мають ефірні олії цитрусових – лимону, грейпфруту, лайму, а також олії евкаліпту, чайного дерева, ялівцю, сосни або композиції ефірних олій «31 трава». Їх можна використовувати для інгаляцій, в аромалампі, в тому числі для дезінфекції приміщення, капати декілька крапель в аромакулон або приймати ванни.

Отже, виконуючи ці прості правила можна спокійно насолоджуватись прохолодними осінніми днями, не хвилюючись за своє здоров’я, адже прості способи профілактики застуди, ГРВІ та грипу надійно захистять всю сім’ю.

Будьте здорові!

Рекомендуємо Вам