050 776 78 08
Рубрики

Про застуду: міфи і правда

Існує безліч помилкових теорій і уявлень про простудні захворювання. Фармацевт JUST Майкл Лаун вивчив 10 міфів і з'ясував, чи дійсно в них є частка правди.

Міф 1: миття рук запобігає захворюванню

Дотримання правил гігієни рук дійсно може запобігти застуді. Звичайне мило найбільш підходяще. Це підтверджується навіть недавнім дослідженням Національного інституту охорони здоров'я і соціального забезпечення в Гельсінкі. Тест проводився, щоб визначити, який метод найкраще видалить віруси з рук піддослідних. Ретельне миття рук з милом виявилося набагато ефективніше короткочасної дезінфекції засобами на спиртовій основі. Відповідно, інтенсивно миючи руки, ви можете запобігти зараженню інших людей через загальні дверні ручки, клавіатури або інші предмети. Тому, щоб запобігти простуді або запобігти передачі вірусів, ви повинні ретельно мити руки!

Міф 2: вітаміни запобігають або зменшують рівень простуди

Частково. Власна захисна система організму являє собою складну мережу клітин, речовин і білків. Щоб це працювало належним чином, організм також повинен бути в достатній мірі забезпечений поживними речовинами. Проте, дослідження все ще тривають, щоб з'ясувати, які інгредієнти дійсно грають вирішальну роль. Наприклад, вітамін С вважається антиоксидантною речовиною, яка виловлює так звані вільні радикали і робить їх нешкідливими. Вітамін С запобігає виходу радикалів з-під контролю і захищає наш організм від їх негативного впливу. Тому є сенс отримувати достатню кількість вітаміну С - не тільки при застуді. Але інші вітаміни також грають важливу роль в імунній системі. До них відносяться вітаміни A, D і E, а також вітаміни групи B. Мікроелемент цинк також важливий для захисту організму. З одного боку, цинк служить поглиначем радикалів, а з іншого боку, багато ферментів організму потребують мікроелемент для правильного функціонування. Крім того, вітамін С і цинк часто працюють тільки в поєднанні один з одним. Тому вам також слід переконатися, що ви споживаєте достатню кількість цинку.


Міф 3: вітаміни зі свіжих продуктів корисніше, ніж з добавок

Цей міф до цих пір не ясний на 100 відсотків. Неясно, чи є вітамін С і цинк у вигляді харчових добавок у формі таблеток більш чи менш ефективними, ніж їх свіжа альтернатива. Якщо ви застуджені, вам слід переконатися, що ви споживаєте достатньо вітамінів, мінералів і мікроелементів. Кращий спосіб зробити це - їсти багато фруктів, овочів і цільнозернових продуктів. Жирні кислоти з продуктів харчування можуть позитивно впливати на імунну систему. Наприклад, так звані жирні кислоти омега-3, що містяться в рибі і рапсовій олії, мають протизапальну дію.

Міф 4: свіже повітря або регулярна вентиляція допомагають при застуді

Правильно, адже свіже повітря позитивно впливає на перебіг простуди. Тому рекомендується регулярна вентиляція і легкі прогулянки. З останнім, однак, варто звернути увагу на теплий одяг! Якщо тіло занадто сильно охолоне від свіжого холодного повітря, процес одужання може сповільнитися. Однак занадто тепле сухе повітря також може негативно позначитися на перебіг застуди. З одного боку, це висушує слизові оболонки дихальних шляхів і, таким чином, полегшує проникнення хвороботворних мікроорганізмів в організм. З іншого боку, віруси активніші при високих температурах і низькій вологості, ніж на свіжому повітрі. Відповідно, концентрація вірусу на свіжому повітрі і в провітрюваних приміщеннях нижче.


Міф 5: Головне, щоб ноги були в теплі і сухості, тоді не застудишся

Це не так! Застуда викликається вірусними інфекціями. Тим не менш, ви все одно повинні носити теплий одяг. Тому що: якщо організм використовує занадто багато енергії, щоб зігрітися, імунній системі не вистачає цієї енергії. Ослаблена імунна система не може боротися з хвороботворними мікроорганізмами, і виникає застуда.

Міф 6: застуда передається тільки через чхання

Неправда, тому що віруси, швидше за все, передаються через руки. Наприклад, якщо ви часто торкаєтеся руками до очей та носа, висока ймовірність зараження вірусом. Однак віруси застуди цілком можуть передаватися і через чхання. Однак тільки в тому випадку, якщо ви перебуваєте в безпосередньому потоці вірусів.

Міф 7: щеплення від грипу також захищає від застуди

Не так. Коли нежить і болить горло, зазвичай винні так звані риновіруси. Хоча дослідники описали понад 100 типів цих крихітних збудників застуди, проти них немає ліків. Тому вакцинація проти грипу не захищає від застуди.

Міф 8: регулярне використання носового душа запобігає застуді

Правильно! Зрошення носа допомагає вивести тверді виділення назовні. Тому промивати ніс має сенс при перших ознаках застуди. Таким чином, віруси взагалі не можуть закріпитись, і ви зможете своєчасно відобразити застуду. Відповідно, щоденний назальний душ - один або кілька разів - може з самого початку запобігти поширенню хвороботворних мікроорганізмів або захворюванню дихальних шляхів. Тому що сякання допомагає лише в обмеженій мірі. З іншого боку, носовий душ очищає як слизові оболонки носа, так і носові пазухи.

Міф 9: назальний душ не альтернатива традиційним спреям для носа

Це не так. У той час як хімічно-синтетичні активні інгредієнти дозволяють слизовій оболонці носа швидше набрякнути натуральні активні інгредієнти, з іншого боку, розчиняють секрецію. Назальний душ також підходить для тривалого використання (без ефекту звикання) та профілактики синуситу. Для цього особливо рекомендуються сольові розчини. Вони розріджують секрет і зволожують слизову носа. Їх також можна використовувати у вигляді крапель або назальних душів.

Міф 10: Вдихання ефірних масел полегшує дихання

Це твердження вірне, тому що ефірні масла володіють охолоджуючим і освіжаючим ефектом на слизову носа і, таким чином, передають відчуття полегшення носового дихання. Наприклад, вдихнемо гарячий водяний пар. Зволожує слизові оболонки носа і розріджує слиз. Відповідні добавки: ромашка (бактерицидний засіб), евкаліпт (дезінфікуючий засіб) і чебрець (протисудомний засіб). Слід дотримуватися обережності при використанні ефірних масел у дітей молодше двох років.

Рекомендуємо Вам