Знижка -10% на всі товари
050 776 78 08
Рубрики

6 базових речей про ефірні олії

Тренд останнього десятиліття в усьому світі – повернення до природи: органічних продуктів харчування, натуральних косметичних засобів. Ефірні олії — один із найефективніших природних засобів для догляду за красою та здоров'ям, а отже, необхідно розібратися в тому, як вони впливають на нас і як їх правильно використовувати.

Цікаво, що 1 гектар хвойного лісу на добу виділяє 4 кг ефірної олії. Ми можемо в своеї оселі дихати корисним повітрям соснового бору за допомогою всього 2-3 крапель олії сосни  

Читайте також: Масло сосна

6 базовых вещей 1

Ефірні олії та дихання 

Звичайна людина пізнає навколишній світ за допомогою п'яти органів чуття. Вони роблять наше життя звучним, кольоровим, смачним, чуттєвим і ароматним.

Нюх - це один з найрозвиненіших почуттів, оскільки нюховий центр є найдавнішим відділом мозку, який удосконалювався задовго до центрів зору і слуху. Уявіть лише, що поверхня слизової оболонки носа не перевищує 1 кв. см, і на цьому сантиметрі міститься близько 100 мільйонів нервових клітин, за допомогою яких до мозку надходить інформація про запахи. Це відбувається дуже швидко (швидкість реакції на запах значно перевищує швидкість реакції на інші подразники, такі як звук або світло). Це одна з відповідей на питання, чому за допомогою ароматичного масла можна досить швидко скоригувати психологічний наш стан. Наприклад, масло лаванди діє заспокійливе та сприяє здоровому сну, а масло м'яти перцевої знімає напругу та втому. Але це далеко не єдина цінність ароматичних олій для людини.

Читайте також: Ефірна олія м'яти перцевої - 20 способів використання

6 базовых вещей 2

Сила натуральних ефірних олій

Своїм ароматом кожна рослина зобов'язана пахучим речовинам, що містяться в ній, — ефірним маслам, які відіграють важливу роль у життєвих процесах рослин і захищають їх від хвороботворних бактерій. Цікаво, що склад олії та її вміст у рослині може змінюватися залежно від пори року і навіть часу доби. Це обов'язково враховують виробники ефірних олій під час заготівлі сировини.

Цілющі властивості ефірних олій рослин та їх вплив на наш організм вивчає наука аромотерапія. Сьогодні ми знаємо, що ефірні масла складаються з хімічних сполук, до яких входять водень, вуглець і кисень. До складу однієї олії може входити від кількох десятків до кількох сотень органічних сполук. Це одне з пояснень багатої палітри властивостей ефірних олій та унікальності їхнього лікувального ефекту. Говорячи сучасною мовою, ефірні олії укомплектовані природою крутіше ніж нинішні телефони і кожна олія має безліч функцій: антисептичні, косметичні, психоемоційні, лікувальні – ціла аптека в одній пляшці.

Читайте також: Ароматерапія - Лікувальні властивості ефірних масел

6 базовых вещей 3

Як працюють ефірні олії?

Як уже було сказано, ефірні олії — це складна субстанція, і їм справді багато чого під силу. Наприклад, масло м'яти перцевої допоможе при головному болі, зніме втому і напругу, захистить від застуди і посприяє швидкому одужанню у випадку, якщо ви вже підхопили застуду, а також допоможе вилікувати шкіру від прищів і вугрів. Зрозуміло, що для різних цілей ефірні олії застосовуються по-різному. Існує цілий ряд способів застосування ефірних олій. Перерахуємо основні: аромалампа, інгаляції, ванни, збагачення косметичних засобів.

Незалежно від того, який спосіб використання ефірної олії ми вибираємо, ми завжди вдихаємо її аромат. Ми вже зупинялися на тому, як олія впливає на психоемоційний стан людини: за рахунок складного складу олій та шляхом впливу на головний мозок. Крім цього, при вдиханні аромат потрапляє в легені та з легенів через кровоносну систему молекули ефірних олій доставляються до всіх органів та систем. Клінічні випробування встановили, що ефірні олії знаходяться в організмі протягом 20 хвилин і потім, надавши допомогу, повністю залишають його, не залишаючи будь-яких сторонніх речовин і не мають побічних ефектів.

Читайте також: Ароматерапія при стресі

6 базовых вещей 4

Аромапсихологи 

Отже, які аромати э та яким чином можуть впливати на наше життя та наш стан. Ви, напевно, помічали, що аромати різних ефірних олій викликають у нас різні емоції? Отже, у кожної олії — свій настрій.

Наприклад, цитрусові ефірні олії (масло апельсина, лимона, грейпфрута) піднімають настрій, бадьорять, тонізують. Ефірну олію апельсина називають олією-оптимістом. Лише три краплі апельсинової ефірної олії, доданої в аромалампу чи аромадифузер, позитивно впливають на настрій.

Ефірна олія лаванди - одна з кращих "жіночих" олій, що позитивно впливає навіть на гормональний фон організму. Аромат лаванди має сильний заспокійливий вплив, гармонізує простір, тож якщо ви хочете спати спокійним і міцним сном, капніть в аромалампу кілька крапель лаванди. Але не варто користуватися лавандою вдень, коли потрібна зібраність та активність.

Ефірну олію евкаліпта називають «Аристотелем» олій. Її краще використовувати, коли необхідно створити атмосферу, що сприяє навчанню або коли необхідно зосередитися на якійсь роботі, підготовці до іспитів, звіту, виконанні будь-якого іншого завдання, що вимагає концентрації.

Ефірна олія м'яти не тільки відмінний заспокійливий і освіжаючий засіб. Вона має своє символічне значення. М'яту використовують під час медитацій. Вважається, що олія м'яти підвищує духовність людини.

Читайте також: 13 способів застосування ефірного масла лаванди

6 базовых вещей 5

Природні антисептики

Важливо й те, що всі ефірні олії – це природний антисептик. Найсильнішими з них є олії чайного дерева та евкаліпта. Декілька крапель цих масел можна додавати у воду для вологого прибирання в квартирі - таке прибирання не тільки наповнить будинок приємним тонким ароматом, але і позбавить вас від хвороботворних бактерій. Гарний настрій, гармонія та захист здоров'я – безцінні подарунки природи.

Ефірні олії дивовижні ще й тому, що як натуральні засоби вони не викликають звикання. Ними можна користуватися щодня. 

Читайте також: Спрей з евкаліптом. Натуральний захист від вірусів

6 базовых вещей 6

Ознаки якісті натуральних ефірних олії

Щоб відчути силу ароматерапії та отримати користь від цього дару природи, важливо вибрати якісне ефірне масло. А якість ефірних олій залежить від багатьох причин: способу виготовлення, походження та якості сировини. Лише натуральні ефірні олії, вироблені за допомогою відповідних технологій і з відповідних частин рослин зібраних у терміни, мають всі ароматерапевтичні властивості.

Насамперед, вибирайте ефірну олію у пляшці з темного скла з дозатором об'ємом не більше 10 мл. Дозатор запобігає прямому контакту повітря з маслом, а значить довше зберігає корисні властивості. Невеликий обсяг пляшечки важливий, оскільки найбільшу ефективність ефірна олія має протягом перших 2-3 місяців використання, тому 10 мл пляшки якраз достатньо для цього терміну.

Купуючи ефірну олію, перевірте, щоб в інгредієнтах була вказана латинська назва рослини, з якої виготовлена ​​олія. Оскільки кожна рослина має кілька різновидів, властивості одержаних ефірних олій також відрізняються.

Ефірні олії містяться у рослинах у дуже малих кількостях. Для отримання 10 мл ароматичного масла необхідно від 300 до 5000 кг сировини. Кількість залежить від виду олії: наприклад для виробництва цитрусових ефірних олій необхідно менше сировини, ніж для квіткових. Не дивно, що натуральні олії дуже дорогі. Тому першою ознакою підробки ефірної олії є їхня дешевизна, яка повинна вас насторожити. Дешевих ароматичних ефірних олій, придатних для ароматерапевтичних цілей, немає.

Перш ніж купити ефірну олію, поцікавтеся, скільки років на ринку працює компанія-виробник. Крім цього, на вашу вимогу виробник ефірних масел або дилер на ринку повинні надати вам сертифікат якості ISO. Якісна ефірна олія – це запорука того, що ви отримаєте і задоволення від ароматерапевтичних процедур та стовідсоткову користь.

Читайте також: ТОП-5 способів як визначити якість ефірної олії

Цікаво, що ефірні олії за фактом зовсім не олії. З соняшниковою, оливковою та іншими жирними оліями вони не мають нічого спільного, оскільки ароматичні олії – це ефірні леткі субстанції. Чому їх назвали оліями наші предки, історія замовчує. Важливо розуміти, що справжнє ефірне масло не залишає жирних плям, а ось аромат ефіру тканина, папір або хутро зберігатимуть дуже довго. Хочу поділитися з вами одним із способів, який допомагає визначити, наскільки якісну олію вам пропонують. Капніть краплю ефірної олії на чистий аркуш білого паперу і зачекайте, поки вона повністю висохне. Якщо в маслі містяться хімічні домішки, на листі залишиться жирна пляма, а аромат швидко вивітриться. А ось натуральна олія подарує паперу свій аромат і не залишить жодних жирних слідів. Легке пігментне фарбування дадуть кольорові масла апельсина або лимона. Секрет у тому, що хіміки навчилися створювати аромати схожі на природні аромати ефірних олій рослин, але відтворити масло штучним шляхом неможливо. Вміст у ненатуральному, нечистому маслі хімічних домішок і видає жирний слід. А вдихаючи запах синтетичних ароматичних продуктів, наприклад, з ароматом евкаліпта, людина просто чує запах евкаліпта, не отримуючи жодних корисних властивостей. Так само як чай з ароматом чорниці не містить тих цінних речовин і вітамінів, якими така багата ця ягода. А ось застосовуючи живу природну олію евкаліпта, ми отримуємо силу евкаліпта та всі його корисні властивості, які якраз і полягають у його ефірному маслі.

Рекомендуємо Вам